...
وب سايت ها
اطلاعیه ها
 • کد خبر: 6cc119c
 • اعزام 20 اکیپ آموزشی جهت ترویج مدیریت بهینه مصرف در بخش تجاری ونیز حذف قبوض کاغذی برق
 • 1398/3/20 دوشنبه2019-06-10T23:05:32+04:30.
 •  

   با عنایت به افزایش دما و نیز گرمای زود رس در بهار سال جاری و نیز با عنایت به دستور مقام عالی وزارت نیرو مبنی بر تابستان بدون خاموشی و همچنین تکالیف ابلاغی از طرف وزارت نیرو وشرکت توانیر در زمینه طرح ملی صورتحساب سبز ( ارسال الکترونیکی قبوض برق بجای ارسال صورتحساب کاغذی ) شرکت توزیع نیروی برق استان البرز پس از تجهیز و آموزش 20اکیپ دونفره متشکل از نیروی های رسمی و شرکتی در صدد اجرای این تکالیف برآمد.

  به‌گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز، بهنام بیات مدیر عامل شرکت در حضور جمعی از معاونین و مدیران ونیز این اکیپ های عملیاتی دستورآغاز اجرای این طرح را صادر نمود. 

  بیات گفت : با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش دما و به تبع آن افزایش مصرف برق مشترکین استان البرز که منجر به افزایش پیک بار مصرفی شرکت میگردد ، ضرورت مدیریت بهینه مصرف از طرف مشترکین فهیم استان ، نمایان می گردد. 

  وی در ادامه افزود: اگر مشترکین  محترم ، مصرف خود را مدیریت نموده و در ساعات پیک بار شبکه یعنی در دو بازه زمانی ( ساعت 11الی 16 ) و نیز (ساعت 19 الی 23 ) نسبت به کاهش 10 درصد از مصرف برق خود اقدام و مصارف غیر ضرور را به ساعات خارج از پیک یعنی ( بعد از ساعت 23 و یا به صبح ) منتقل نمایند ، به امید پروردگار شاهد خاموشیهای ناخواسته نخواهیم بود.

  وی اظهار داشت: طبق دستور مقام عالی وزارت نیرو و نیز مبادی بالا دستی، ترویج مدیریت بهینه مصرف و نیزحذف قبوض کاغذی برق و جایگزینی آن از طریق ارسال پیامک (بصورت الکترونیکی )در دستور کارشرکت های توزیع نیروی برق کشور قرار گرفته است. 

  وی ازدیگر اثرات الکترونیکی شدن قبوض برق ، حذف مبالغ بالای صدور و توزیع قبوض کاغذی برق اعلام و افزود: با اجرای این طرح، قبوض‌کاغذی حذف و در نتیجه ضمن حذف هزینه های صدور قبض از تخریب محیط زیست و خصوصا درختان و جنگل ها جلوگیری می شود.

  بیات توضیح داد: شهروندان برای دریافت قبوض الکترونیکی باید شناسه قبض خود را به سامانه پیامکی 50001521 ارسال و با ثبت شماره همراه خود، هزینه برق مصرفی را به صورت آنی و الکترونیکی دریافت نمایند.

  وی در ادامه گفت: با حذف قبوض کاغذی، اگر شهروندان نیاز به رویت قبض خود داشته باشند می‌توانند به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان البرز به نشانی aepdc.ir مراجعه و جزئیات قبض خود را مشاهده و در صورت ضرورت پرینت آن را دریافت کنند.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به میزان تلفات برق در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تلفات برق در استان البرز 12 درصد است که در تلاشیم با طرح‌های مختلف و نیزبا همکاری شهروندان محترم استان( از طریق گزارش سرقت برق به سامانه تلفنی 33121) از هدر رفتن انرژی در استان جلوگیری کنیم.

  بیات در پایان تاکید کرد: حذف قبوض کاغذی تا پایان شهریور برای تمامی مشترکان برق استان البرز اجرایی می شود.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ
  .