شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
...
وب سايت ها
 • کد خبر: bb028e1
 • پست های ۶۳ کیلوولت نگارستان و ماهدشت وارد مدار شدند
 • 1398/3/22 چهارشنبه2019-06-12T09:27:31+04:30.
 • به گزارش دفتر روابط عمومی آقای مهندس رامین فرج معاون بهره برداری و دیسپاچینگ در خصوص پستهای فوق توزیع البرز با اعلام خبر وارد مدار شدن پست های 63 کیلوولت نگارستان و ماهدشت اظهار داشت: مهمترین طرح هایی که باید تا تابستان امسال انجام می شد ، پست 400 کیلوولت کوثر و 63 کیلوولت داخل آن بود، با تقویت پستهای 63 جهانشهر و نظرآباد و هماهنگی با برق منطقه ای تهران، متناسب با وضعیت نقدینگی طرحهای اولویت دار معرفی شد که تعدادی از آنها به انجام رسید.
  فرج در ادامه تصریح کرد: فعالیتهای موقتی توسط گروه های عملیاتی بهره برداری انجام شد که طی این فعالیتها با جابجایی بار خطوط فشار متوسط از فیدرهای پربار به فیدرهای کم بار، در 7 پست 63 کیلوولت از مجموع 34 پست موجود بشرح ذیل تعدیل نسبی بعمل آمد: پست های باغستان، اتمسفر، حصار مهتر، اشتهارد صنعتی، فرودگاه پیام، هشتگرد، طاووسیه و سهیلیه و نیز بار 9 مورد خطوط 20 کیلوولت از فیدر پربار به کم بار منتقل گردید و هنوز 8 مورد جابجایی بار باقی مانده که در دست اقدام می باشد.
  وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای شناسایی کلیه فیدرهای بالای 250 آمپر و دارای طرح مصوب افزود: مقرر گردیده با همکاری برق منطقه ای تهران، مشکل پست های اشتهارد صنعتی، مسکونی و فرودگاه پیام که مشکل خطوط تغذیه دارند مرتفع شود.
  رامین فرج گفت: با توجه به تجارب سال گذشته و با تکالیف شرکت توانیر در خصوص خاموشی ها، برای ارائه سرویس پاسخگویی و نحوه اطلاع رسانی مناسب به مردم شریف استان با هوشمند سازی سامانه 121 و به مدار آمدن نیروگاه های برق آبی و همکاری شهروندان در رعایت الگوی مصرف و کاهش مصارف در ساعات پیک حجم خاموشی ها در تابستان امسال کمتر می شود .
  معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز اظهار داشت: با تدابیر اندیشیده شده در خصوص اطلاع رسانی مناسب در سایت شرکت به این طریق که مشترکین با ورود به سایت و درج رمز رایانه انشعاب، می توانند محل مورد نظر خود و مدت زمان خاموشی احتمالی را در نقشه مشاهده کنند و برای موضوعات خارج از اعلام خاموشی ها ، سامانه صندوق صوتی مدیرعامل محترم برق استان با شماره تماس 33121 راه اندازی شد.
  فرج تصریح کرد: با برنامه ریزی جهت نصب 147 دستگاه پست هوائی جدید برای تابستان امسال، تدابیری در زمینه ضعف خاموشی های سال گذشته و شبکه توزیع اندیشیده شد که بیش از 50 درصد پیشرفت کار توسط اکیپ های بهره برداری کاملا حاصل شده است.
  فرج در زمینه سرویس نگهداری خطوط فشار متوسط و فشار ضعیف گفت: دو نوع برنامه ریزی در این زمینه انجام شده که یکی روتین و در طول سال بوده و دومی متناسب با شرایط خاص فصلی از قبیل بارندگی ها و افزایش دما جهت فعالیت های خاص مقطعی از قبیل شارژ سرکابل های روغنی و بارگیری انجام می شود این مورد خارج از برنامه روتین سالیانه بوده و بصورت کوتاه مدت مقطعی و فصلی است. برای فعالیت بارگیری و اندازه گیری ضعف ولتاژ برق، 500 دستگاه کنتور هوشمند در پست های زمینی نصب شده که بصورت آنلاین و لحظه ای بار را اندازه گیری و ارسال می کنند که با استفاده از دیتای کنتورهای دیجیتالی نصب شده در انتهای خطوط فشار ضعیف، اطلاعات ضعف ولتاژ برق همزمان با قرائت به وسیله پراب دریافت میشود.
  وی در ادامه افزود: در زمینه فرآیند ها پروژه ای تحت عنوان ERP در شرکت توزیع بمدت سه سال است که در دست انجام می باشد و الزام اولیه این پروژه، بحث بروزرسانی فرایندها و ارتباط مناسب بین آنها می باشد. به دلیل اینکه مجموعه معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت بعنوان پایلوت این پروژه قرار گرفته ، طی جلسات کارشناسی متعدد با مشاور دانشگاه خواجه نصیر طوسی، زیرساخت های این پروژه تک به تک مطالعه و بروزرسانی شده که منطبق با فعالیت های جاری و بر اساس نیازمندی های آتی انجام می شود و در بهره برداری موجود می باشد.
  وی در پایان با اشاره به فعالیت 11 ساله سامانه پاسخگویی 121 و فعالیت 8 ساله مرکز دیسپاچینگ نوین (سیستم اسکادا) در مرکز کنترل که کلیه عملیات مدیریت در راهبری شبکه برای قطع و وصل و مانورهای شبکه بر اساس دیتایی که بصورت لحظه ای با استفاده از سیستم اسکادا از شبکه در مرکز کنترل دریافت و انجام می پذیرد افزود: این سیستم کاملا هوشمند و مکانیزه می باشد و با کلیدهای اتوماسیونی نصب شده بر روی شبکه و اصلاح بستر مخابراتی آنها تا پایان سال، قابلیت قطع و وصل این کلید ها امکانپذیر می باشد. کلیه فعالیت های PM هم شامل بازدید و سرویس های شبکه با ثبت اطلاعات بازدید و سرویس در تبلت و با حذف کاغذ، دیتابیس آنها از بستر GIS اخذ و برنامه هایی برای کلیه فعالیتهای PM بصورت انطباق 100 درصدی با GIS در دست اقدام می باشد ونیز برنامه ای با عنوان راه اندازی دیسپایچنگ فشار ضعیف که قسمتی از فعالیت های آن انجام شده، هدف گذاری و منطبق با GIS با ارسال دیتای خاموشی ها به صورت جغرافیایی به مامورین و مشاهده محل تردد مامورین با سیستم ردیاب خودرو تا پایان سال بصورت کاملا هوشمند خاموشی ها را از مردم دریافت و محل خودرو ها بر روی نقشه خاموشی به نزدیک ترین مامور در سیستم ارسال تا به محل خاموشی مراجعه و نسبت به رفع آن اقدام و گزارش کار را در تبلت ثبت و ضبط نمایند.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  .