شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
...
معرفی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل
برنامه های راهبردی
 « اهداف و راهبردهای بلند مدت» 

1- کاهش تلفات شبکه
2- اصلاح و بهینه سازی شبکه
3- توسعه و هوشمند سازی شبکه توزیع
4- اصلاح ساختار مالی
5- اصلاح ساختار نیروی انسانی
6- اصلاح ساختار تولید و خدمات
7- بهبود روشها
8- وصول مطالبات
9- نصب کنتور روشنائی معابر
10- کاهش پیک
11- اصلاح مبلمان شهری

معرفی شرکت

شرکت توزیع نیروی برق استان البرز

Aepdc: Alborz Electric Power Distribution Company
 

معرفی شرکت

شرکت توزیــع نیروی برق غرب استان تـــــهران در سال 1372 و در چـارچوب سیاست خصوصی سازی که نشأت گرفته از بنــد شش قــانون بـــرنامه اول توسعــه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی دولت جمهوری اسلامی ایران تحــــــت عنوان « کاهش بار مــالی هزیـنه های دولت از طــریق انتقال پاره ای از وظایف مـــــوجود به بخش غیردولتی» است تشکیل و بر اساس بند 4 ماده واحده قانون استقلال شرکتهای توزیع از مراکز استانها مصوب 1384 مجلس شورای اسلامی در تاریخ 86/08/15 از بدنه شرکت برق منطقه ای تهران جدا شده و مستقلا زیر نظر شرکت توانیر وظائف مربوط به توزیع نیروی برق شامل انجام کلیه خدمات فـنی ، اداری و مالی مورد نیاز متقاضیان و مشترکین برق را در حوزه عملکرد شرکت انجام می دهد.ویژگی ها و وضعیت جغرافیایی شرکت


این شرکت در سال 1395 با پیک بار معادل 1227 مگاوات ، براساس گزارش راهبردی شرکت ‌توانیر هفتمین شرکت توزیع از نظر تعداد مشترک و نهمین شرکت توزیع ازنظر مصرف انرژی با وسعتی به میزان 5284 کیلومتر مربع و فروش انشعاب 34 هزار مشترک جدید ، تامین برق و خدمات رسانی به بیش از 1،247،000 مشترک را عهده دار می باشد.
تاریخچه شرکت

شرکت توزیع نیروی برق استان البرز

Aepdc: Alborz Electric Power Distribution Companyاولین بنگاه برقرسانی در شهر کرج به نام بنگاه سعادت در سال 1328 در محله کلاک خیابان برق فعلی شروع به فعالیت نموده که با توجه به محدودیت و پراکندگی جمعیت شهر کرج تعداد کمی انشعاب بصورت لامپ شمار توسط بنگاه مذکور به ساکنین شرق شهر کرج واگذار ودر سال 1335 با تاسیس شرکت جهان چیت توسط مرحوم فاتح اقدام به واگذاری تعدادی انشعاب نیز توسط شرکت مذکور به ساکنین غرب کرج گردید که در سال 1342 با تفویض مسئولیت برقرسانی به شهرداریها ، شهرداری کرج تاسیسات موجود را از بنگاه سعادت و شرکت جهان چیت تحویل و اقدام به فروش انشعاب و تامین روشنایی معابر نمود که در سال 1345 این وظیفه به برق تهران محول گردید و با نصب دو دستگاه ژنراتور دیزلی کاتر پیلار هر یک به قدرت 100 کیلوولت و دو دستگاه ژنراتور دویتز 60 کیلوواتی در ساختمان فعلی منطقه برق شرق کرج عملیات تامین برق ساکنین شهر کرج آغاز و پس از آن به مرور زمان با تجهیز پست 63 کیلوولت کمال آباد و احداث خطوط فشار متوسط ، ژنراتورهای دیزلی جمع آوری و تامین برق از طریق شبکه سراسری آغاز گردید.معرفی استان البرز
استان البرز سی و یکمین استان ایران است. در جلسهٔ هیئت دولت در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۸ لایحهٔ تأسیس این استان تصویب و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد. در ادامه با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۷ استان البرز بطور رسمی شکل گرفت. در این طرح پیشنهادی کرج به عنوان مرکز استان درنظر گرفته شده‌است. این شهر در ۲۰ کیلومتری غرب تهران و در حوزهٔ استحفاظی استان تهران قرار گرفته بود که با جمعیتی بالغ بر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر، چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌گردد. همچنین محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۹ در نامه‌ای به وزارت کشور قانون تأسیس استان البرز که در جلسهٔ علنی دوم تیر ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود و شورای نگهبان نیز آن را تأیید کرده بود، جهت اجرا ابلاغ کرد. نام این استان از رشته‌کوه البرز گرفته شده‌است که بخش مهمی از آن از شمال این استان می‌گذرد. در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۸۹ با حضور وزیر کشور، استانداری البرز رسماً شروع به فعالیت نمود. عیسی فرهادی به‌عنوان نخستین استاندار البرز انتخاب شده‌ بود. در آبان ۹۱ پخش آزمایشی شبکه استانی البرز با روزانه ۳ ساعت برنامه آغاز بکار کرد و با شروع سال ۹۲ به روزانه ۸ ساعت رسید. شبکه استانی البرز در روز چهارم خرداد ۹۲ بصورت رسمی و با روزانه ۱۰ ساعت برنامه بصورت رسمی افتتاح گردید. به دلیل اینکه در استان البرز از همه اقوام ایرانی ساکن هستند، این شبکه به شبکه وحدت و همدلی لقب گرفت.شهرستان‌های استان البرز

 
 • شهرستان کرج به مرکزیت شهر کرج شامل بخش‌های مرکزی و آسارا
 • شهرستان ساوجبلاغ به مرکزیت شهر هشتگرد شامل بخش‌های مرکزی، چندار، چهارباغ
 • شهرستان نظرآباد به مرکزیت شهر نظرآباد شامل بخش‌های مرکزی و تنکمان
 • شهرستان طالقان به مرکزیت شهر طالقان شامل بخش‌های مرکزی و بالا طالقان
 • شهرستان اشتهارد به مرکزیت شهر اشتهارد شامل بخش‌های مرکزی و پلنگ آباد
 • شهرستان فردیس به مرکزیت فردیس کرج (منطقه ۳ شهرداری کرج) شامل بخش‌های مرکزی و مشکین دشت
افتخارات
حکم مسئول بهبود محیط کسب و کار شرکت
با استناد به مواد 14 و 15 قانون مستمر محیط کسب و کار مصوب جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورخ 1390/11/16 ، جناب آقای مهندس جمال معتمدی زاده بعنوان مسئول بهبود محیط کسب و کار شرکت توزیع نیروی برق استان البرز منصوب گردید.
بيشتر
مأموریت و اهداف
 « نام ، هدف ، موضوع ، مدت ، تابعیت ، حوزه فعالیت و مرکز اصلی شرکت » 

نام شرکت : شرکت توزیع نیروی برق البرز می باشد .


نوع شرکت :
شرکت سهامی خاص


هدف از تشکیل شرکت:
" توزیع برق بصورت مطمئن و پایدار " و " تأمین و عرضه برق " با رویکرد اقتصادی در چارچوب قوانین ، ضوابط و مقررات مربوطه

موضوع فعالیت شرکت :
در راستای دستیابی به هدف شرکت و در چارچوب مقررات ، سیاست ها ، برنامه ها و استانداردها و ضوابط نظارتی وزارت نیرو از جمله استانداردهای ناظر به کیفیت برق ، قابلیت اطمینان و تلفات شبکه های توزیع نیروی برق و مقررات ناظر بر پرداخت بهای برق و با رعایت اصول بازرگانی و اقتصادی شرکت مجاز به انجام عملیات و معاملاتی که برای مقاصد شرکت ضروری و یا مرتبط بوده و به صرفه و صلاح آن باشد ، از جمله اقدامات زیر می باشد :

 
 1. ایجاد ، توسعه ، بهینه سازی و خرید شبکه و تأسیسات توزیع نیروی برق در حوزه فعالیت شرکت و در صورت نیاز با اخذ مجوزهای لازم در سایر مناطق .
 2. اجرای طرح های غیر انتفاعی از محل منابع عمومی با رعایت قوانین و مقررات مربوط به اینگونه طرح ها
 3. بهره برداری ، تعمیر و نگهداری شبکه ها و تأسیسات توزیع نیروی برق متعلق به شرکت
 4. همکاری با شرکت های برق منطقه ایی در جانمایی بهینه پست های فوق توزیع
 5. راهبری و پایش شبکه توزیع برق
 6. ارائه خدمات مورد نیاز برای دسترسی سایر عرضه کنندگان برق به شبکه های توزیع به منظور خرید ، فروش و جابجایی ( ترانزیت ) برق ، با دریافت حق جابجایی ( حق ترانزیت )
 7. خرید ، فروش ( از جمله شامل روش های مختلف پیش خرید و پیش فروش ) و جا به جایی برق
 8. انجام اقدامات لازم برای اطمینان از تأمین مستمر برق ، از جمله عقد قراردادهای خرید و یا پیش خرید از عرضه کنندگان ، با رعایت مقررات بازار برق و تحویل آن به مشترکین
 9. ارائه خدمات به مشترکین و فراهم نمودن امکانات لازم برای قبول تقاضای جدید و واگذاری اشتراک و یا تغییر ظرفیت اشتراک های موجود در حوزه فعالیت شرکت
 10. مدیریت بار ، مصرف و تقاضای انرژی برق (مدیریت سمت تقاضا ) در جهت مصرف بهینه برق
 11. بهره برداری ، تعمیر و نگهداری تاسیسات و تجهیزات برق متعلق به سایرین در صورت اخذ مجوزهای لازم .
 12. حمایت از پژوهش های کاربردی و انجام فعالیت های تحقیقاتی مرتبط با بخش توزیع از طریق مراجع تخصصی و ذیصلاح .
 13. حمایت از توسعه ظرفیت های مشاوره ایی و پیمانکاری و فن آوری های جدید به منظور کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری و ارتقاء سطح خدمات به مشتریان .
 14. فروش برق بصورت عمده به موسسات برق دارای پروانه مجاز به منظور تحویل به مصرف کنندگان .
 15. برون سپاری امور مطالعاتی و عملیات اجرایی رقابت پذیر (اعم از بهره برداری ، تعمیر و نگهداری ، توسعه و بهینه سازی شبکه و تاسیسات و ارائه خدمات مشترکین).
 16. ارائه خدمات به وزارت نیرو در اجرای ماده 4 قانون سازمان برق ایران و یا سایر قوانین و مقررات .
 17. فراهم نمودن امکان استفاده از دارایی های شرکت جهت ارائه خدمات زیربنایی توسط سایر اشخاص در ازاء دریافت ما به ازاء آن در چارچوب دستورالعمل مصوب مجمع عمومی و بگونه ای که خدمات اصلی شرکت را دچار مخاطره ننمایند .
 
گستره فعالیت شرکت : (جغرافیایی) محدوده تحت پوشش این شرکت حوزه استان البرز شامل شهرستان های کرج ، ساوجبلاع ، اشتهارد ، طالقان ، فردیس و نظرآباد به مساحت حدود 5640 کیلومتر مربع می باشد .
محل دفتر مرکزی : کرج، بلوار طالقانی شمالی، بالاتر از پل آزادگان، ابتدای بلوار امام رضا (ع)
خط مشی
منشور اخلاقی
.