شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
...
وب سايت ها
 • کد خبر: 7705080
 • مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در نشست خبری با اصحاب محترم رسانه عنوان کرد؛ تلفات استان به 12 درصد رسیده است
 • 1397/10/19 چهارشنبه2019-01-09T15:44:39+03:30.
 • مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز در نشست خبری با اصحاب محترم رسانه با اشاره به اینکه برخورد و قطع انشعاب برق های غیرمجاز تلفات شرکت را از 20درصد به کمتر از 12درصد رسانده است، گفت: با پیگیری انجام شده مقرر شد به مدت سه سال به متقاضیان برق، کنتور غیردائم واگذار شود که در این مدت نهادهای مرتبط با تبدیل انشعاب غیرمجاز به انشعاب مجاز و یا جمع آوری آن، وضعیت محل را تعیین تکلیف کنند.

  به گزارش روابط عمومی ناصر اسکندری مدیرعامل شرکت گفت: ۱۴ هزار کیلومتر شبکه برق و بیش از یک‌میلیون  وسیصد هزارمشترک برق و شبکه فشار قوی ۱۰۰ درصدی دراستان وجود دارد که گستردگی شبکه موجب می‌شود نوسازی این تجهیزات هر 25سال به طور کامل جایگزین شود که این عمل هر ساله به صورت مستمر در حال انجام است،این در حالیست که هوشمند سازی شبکه های توزیع برق و توسعه انرژی های نو اولویت شرکت توزیع برق البرز است.

  وی با اشاره به اینکه تولید در دل توزیع انجام می شود، تصریح کرد: در حالی با سونامی فناوری همراه شده ایم که مشخصه های فنی در حال انجام است و نیروگاه‌های متعدد و متنوع ظهور و بروز داشته‌اند.

  وی با پیشنهاد اینکه مولدهای کوچکی برای تولید برق در صنایع وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در حوزه کشاورزی با توجه به اینکه اغلب چاه‌ها برقدار شده‌اند، انتظار می‌رود برای اینکه اوج مصرف برق در ساعات اوج صورت نگیرد آبیاری مصارف کشاورزی در ساعات ظهر انجام نشود تا در این راستا همکاری‌های لازم صورت پذیرد.

   وی تصریح کرد: در سال آینده برای کنترل مصرف انرژی، پیشنهاد ما جابه‌جایی تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه به دوروز در ایام هفته در مراکز صنعتی و همچنین تغییر ساعت ادارات می‌ باشد،تا با تحقق این مهم مصرف برق در ساعات اوج بارکاهش یابد.

  وی بابیان اینکه باید همه لامپ‌های اداری «ال. ای. دی» شود، گفت: اقداماتی در راستای همراهی ایستگاه‌های «سی. ان. جی» در زمان اوج مصرف با شرکت توزیع نیز صورت گرفته است.

  وی با بیان اینکه در استان البرز 2هزار هکتار زمین برای احداث نیروگاه انرژی تجدیدپذیر تخصیص داده شده است که در فاز اول 800 هکتار آن عملیاتی شده است و قرارداد دو نیروگاه 50مگاواتی و چندین نیروگاه کمتر از 50مگاوات بسته شده ، اظهار داشت: «اگر کسی نیروگاه مقیاس کوچک ایجاد کند وزارت نیرو در 4ماه گرم سال و در ساعت های پیک مصرف (اوج  مصرف برق)، برای هر کیلووات ساعت 320 تومان، میان بار 160تومان و کم بار 80 تومان خرید تضمینی انجام می دهد که این مبلغ برای سایر فصل های سال 40 تومان می باشد.

  وی با اشاره به اینکه در سال97 به صورت میانگین قبض دوره ای (دو ماهه) مشترکان البرزی 34 هزار تومان یعنی کیلووات ساعتی 90 تومان بوده است، ولی وزارت نیرو بابت برق تولیدی از تولیدکنندگان برق نیروگاه های تجدیدپذیر، برای هر کیلووات ساعت 800 تومان پرداخت می کند.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در پایان با بیان طرح تعریف شده در وزارت نیرو با عنوان ( 098 ) یعنی سال 98 بدون خاموشی، در مورد پیک سال 97 گفت: در فصل گرم امسال بعد از کم کردن مصرف برق استانی، پیک مصرف به 1325مگاوات رسید که با توجه رشد سالانه مصرف انرژی با میانگین 4 تا 5 درصد در کشور و عدد 7 تا 8 درصدی در استان البرز، ضروریست مصرف کنندگان محترم همراهی و همسویی موثری را درزمینه مصرف بهینه برق داشته باشند تا از این انرژی و نعمت الهی به درستی بهره مند شویم .


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  .