شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
...
وب سايت ها
 • کد خبر: 40d860e
 • شرکت توزیع نیروی برق استان البرز برگزار کرد مانور آمادگی در زمان وقوع زلزله
 • 1397/10/18 سه‌شنبه2019-01-08T12:35:52+03:30.
 • مانور آمادگی در زمان وقوع زلزله با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان البرز، تیم های عملیاتی آتش نشانی و امداد و نجات، مرکز اورژانس، هلال احمر و دستگاه های خدمت رسان از جمله  شرکت گاز و  آب در  محمد شهر کرج ( روستای علی آباد گونه(، برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی ، از جمله اهداف این مانور که با موضوع آمادگی در زمان وقوع زلزله برگزار شد، می توان به ارتقاء توانمندی و آمادگی دستگاه های خدمت رسان برای مدیریت بحران، سنجش آمادگی به کارگیری تجهیزات و اعتبارات شرکت، هماهنگی، هم افزایی و انسجام بخشی اقدامات گروه های خدمت رسان و امدادی در مواجهه با شرایط واقعی، حصول اطمینان از مصونیت و حفظ تاسیسات و ادوات الکتریکی و همچنین بازسازی و ترمیم، مقاوم سازی سریع تجهیزات و نقاط آسیب دیده و برق رسانی سریع به واحدهای امدادی و خدمات رسان، اردوگاه ها و مراکز درمانی و بیمارستانی با رعایت تمامی الزامات و قوانین ایمنی و مدیریت دقیق زمان و حرکت سنجی در عملکرد پرسنل که مورد توجه تمامی مسئولین و بازدید کنندگان بود می توان اشاره نمود.

  در این مانور که با هماهنگی سرپرست گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل انجام شد، احداث شبکه برق مانوری و موقت با استفاده از تجهیزات موجود و احداث تعدادی شبکه برق موقت به همراه پایه چراغ روشنایی مانوری، یک دستگاه مولد برق اضطراری سیار 100 KVA، مدیران و مسئولین منطقه و همچنین 16 تن از پرسنل عملیاتی به همراه 8 دستگاه خودروی عملیاتی حوادث فشار ضعیف، مانور 20 کیلوولت، تعمیرات زمینی و هوایی، جرثقیل و بالابر کاویان، دیزل ژنراتور دستی، سیم و کابل خودنگهدار، نصب دو اصله پایه تیر سیمانی فشار ضعیف وسایر تجهیزات روشنایی برگزار شد. در این مانور طبق سناریو و طراحی انجام شده، آقای مهندس سید حسین حسینی، مدیریت توزیع برق جنوب شهرستان کرج با هماهنگی گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت با توجه به گستردگی خسارات فرضی، نیرو‌های امدادی برق جنوب کرج را جهت کمک به محل فراخواند. که پرسنل اعزامی نسبت به بازسازی و بازتوانی شبکه برق محل زلزله زده فرضی و برقراری برق محدوده اقدام نمودند.

  در پایان مانور، فرماندار محترم شهرستان کرج و بخشدار مرکزی کرج، ضمن ابراز رضایت از عملکرد و سرعت عمل تیم های عملیاتی و لجستیکی توزیع برق جنوب شهرستان کرج در انجام وظایف محوله، در زمان وقوع زلزله، بر ضرورت و لزوم آمادگی همیشگی گروه های امدادرسان برای مقابله با حوادث و سوانح و کاستن از اثرات بلایای طبیعی تأکید نمودند. سرعت عمل همکاران و مدیریت عملیات برق رسانی در این مانور بسیار عالی گزارش گردید.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  .